LW26-63A/3 CAM SWITCH
Product price
Price upon request
Payment and shipping information
Payment method Swift transfer
Trading areas International market, Domestic market
Shipping informationEXW
LW26-63A/3 CAM SWITCH
ZHEJIANG LIXIN TRACTION EQUIPMENT CO.,LTD.
Product details
LW26-63A/3 is a universal transfer switch, the following is its product introduction: Scope of application. Suitable for use in electrical circuits with AC 50Hz, rated working voltage 440V and below, DC voltage 240V and below, and rated current up to 63A. Functional use. Circuit control: for manual infrequent switching on or off the circuit, can be used as a control or conversion, for example, can be used to control the motor start, stop, forward and reverse and other operations. Circuit Measurement: Can be directly used for circuit measurement. Dual power switching: Commonly used in dual power switching scenarios, such as switching between utility power and backup power to ensure the continuity of power supply.